چاقو زنجان کوچک موجب ریزش کوه در جاده هراز شد

تیتانیوم فلزی است که نسبت استحکام به وزن بهتری دارد، در مقابل سایش مقاوم‌تر و انعطاف‌پذیرتر از فولاد است. اگرچه کاربیدهای موجود در آلیاژ تیتانیومدر چاقو زنجان کوچک سختی کمتری دارند و نمی‌توانند لبه‌های تیز را بگیرند اما به آنها اجازه می‌دهند تا سختی کافی را تحت عملیات حرارتی قرار دهند.

تیغه‌های سرامیکی سخت، شکننده و سبک وزن هستند: ممکن است لبه‌های تیز را برای سال‌ها بدون هیچ گونه تعمیر و نگهداری حفظ کنند، اما مانند شیشه شکننده هستند و در صورت افتادن روی سطح سخت می‌شکنند.

آنها در برابر خوردگی معمولی مصون هستند و فقط می توانند روی کاغذ سنباده کاربید سیلیکون و برخی چرخ های آسیاب تیز شوند. تیغه های پلاستیکی به خصوص تیز نیستند و معمولاً دندانه دار هستند. آنها اغلب یکبار مصرف هستند.

چاقو

تیغه های فولادی معمولاً با آهنگری یا برداشتن استوک شکل می گیرند. تیغه های آهنگری با گرم کردن یک تکه فولاد ساخته می شوند و سپس فلز را در حالت گرم با استفاده از چکش یا پرس شکل می دهند.

تیغه های جداسازی استوک با سنگ زنی و برداشتن فلز شکل می گیرند. با هر دو روش، پس از شکل دهی، فولاد باید عملیات حرارتی شود.

این شامل حرارت دادن فولاد در بالای نقطه بحرانی آن، سپس خاموش کردن تیغه برای سخت شدن آن است. پس از سفت شدن، تیغه به منظور حذف تنش ها و سخت شدن تیغه، تمپر می شود.

کارد و چنگال آشپزخانه تولید انبوه از هر دو فرآیند آهنگری و حذف انبار استفاده می کند.[6] آهنگری معمولاً برای خطوط تولید گران‌تر تولیدکنندگان محفوظ است و اغلب می‌توان آن را با وجود یک تکیه‌گاه یکپارچه از خطوط تولید حذف انبار متمایز کرد، اگرچه تکیه‌گاه‌های انتگرال را می‌توان از طریق هر دو روش شکل‌دهی ساخت.

چاقوها به روش های مختلفی تیز می شوند. تیغه های زمین مسطح دارای مشخصاتی هستند که از ستون فقرات ضخیم به لبه تیز در یک خط مستقیم یا محدب مخروطی می شوند.

در مقطع عرضی، تیغه یک مثلث بلند و نازک را تشکیل می‌دهد، یا در جایی که مخروطی به پشت تیغه کشیده نمی‌شود، مستطیل نازک طولانی با یک ضلع قله‌دار است.

تیغه های زمین توخالی دارای لبه های مقعر و اریب هستند. تیغه به دست آمده دارای لبه نازک تری است، بنابراین ممکن است توانایی برش بهتری برای برش های کم عمق داشته باشد اما سبک تر و دوام کمتری نسبت به تیغه های زمین صاف دارد و تمایل به اتصال در برش های عمیق دارد. تیغه اسکالوپ یا اره مانند.

تیغه های دندانه دار برای کارهایی که نیاز به حرکات تهاجمی «اره» دارند مناسب ترند، در حالی که تیغه های لبه ساده برای کارهایی که نیاز به برش های فشاری دارند (مانند اصلاح، بریدن، برش دادن) مناسب ترند.