لباس نوزاد خارجی موجب تعطیلی مدارس در شهر شیراز شد

درجه حرارت لباس نوزاد خارجی می تواند باعث شود که نوزادان به طور ناراحت کننده ای گرم یا خنک شوند. لباس راحت باعث جذب و تهویه می شود تا رطوبت بدن به راحتی تبخیر شود. پارچه های پنبه ای و ترکیبی پنبه ای برای نوزادان کوچک جاذب و راحت هستند.

پارچه های صد در صد مصنوعی که معمولاً غیرجذب هستند، در هوای گرم برای کودکان ناراحت کننده هستند. در صورت استفاده مکرر از پوشک های یکبار مصرف، به راحتی کودک توجه ویژه ای داشته باشید.

لباس کودک

این پوشک ها اجازه تهویه را نمی دهند و در صورت عدم مراقبت ممکن است باعث تحریک پوست شود. محدودیت کودکان از پوشیدن لباس هایی که حرکات بدن را محدود می کند لذت نمی برند.

لباس های خیلی کوچک یا خیلی بزرگ می توانند حرکات بدن را مهار کنند و در فعالیت های کودک اختلال ایجاد کنند. از یقه‌های کوچک، سوراخ‌های بازو، آستین و کمر و کش‌هایی که خیلی تنگ هستند اجتناب کنید.

همچنین باید از پوشیدن لباس‌هایی که بیش از حد بزرگ هستند و به دور بدن می‌پیچند یا کودک را می‌چرخاند، خودداری شود. بافت های تحریک کننده پارچه‌های خشن یا خش دار، بست‌ها و درزها می‌توانند پوست حساس کودک را تحریک کنند.

لباس های ساخته شده از پارچه های پنبه ای نرم یا ترکیبی پنبه ای راحت و آسان برای مراقبت هستند. پارچه‌های بافتنی انتخاب‌های عالی برای لباس‌های کودکان خردسال هستند زیرا اجازه تهویه را بدهید، در عین حال گرما بدهید.

قالب را به شکل بدن بدون محدود کردن حرکت بدن. در برابر پوست نرم هستند و • “کشش” برای آسان کردن لباس پوشیدن.

حتماً ساختار هر لباس را بررسی کنید تا از درزهای حجیم و خراشیدگی بست جلوگیری کنید. زیپ‌های سنگین، گیره‌ها و دکمه‌ها برای نوزاد برای دراز کشیدن ناراحت‌کننده خواهند بود.

زیپ‌های فلزی ممکن است زبر باشند و پوست را تحریک کنند و اگر برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار بگیرند می‌توانند به‌طور ناراحت‌کننده‌ای گرم شوند.

لباس می تواند باعث تصادف کودکان خردسال شود. نوزادانی که کنجکاوی آنها با ضربه های فانتزی، دکمه ها یا تزئینات برانگیخته می شود، ممکن است سعی کنند آنها را بکشند و ببلعند.